13
Haz

Kalıcı Göz Makyajı Teknikleri

Göz makyajı, kadınların can alıcı gözlere sahip olmasını sağlıyor. Karşısındakini etkilemek isteyen kadınların göz makyajında mükemmelliği yakalaması gerekiyor. Göz yapısı ve rengi her kadında farklı olduğundan makyaj uygulaması da değişkenlik gösteriyor. Qlua Kalıcı Makyaj Stüdyosu, deneyimli personeli ve doğal boyaları ile gözlerin güzelliğini ön plana çıkarıyor.

Her Renk İçin Farklı Göz Makyajı

Göz makyajı yapmadan gözlerin yapısı bilinmelidir. Bir göz için olabilecek en kötü şey yapısı ve rengi ile uyumsuz farların seçilmesidir. Bu durum hem gözlerin arka planda kalmasını hem de hoş olmayan bir görüntünün oluşmasına neden olur. Renklere göre seçilecek bazı farlar şöyle sıralanabilir:

  • Mavi gözlere sahip kadınlar göz makyajı için koyu turuncu, kahverengi, mandalina tonları, doğal ten rengi ve çikolata kahvesi seçimi yapabilirler.
  • Yeşil gözlü kadınlar için en fazla önerilen renk şüphesiz ki kırmızıdır. Kırmızının her tonu yeşil gözleri daha parlak ve canlı gösterecektir.
  • Kahverengi gözlerin masumluğunu gösteren ve büyülü hale getiren renkler ise lacivert, mavi, toprak tonu, haki ve bronz renklerdir.
  • Ela gözlü kadınlar göz makyajı için kahverenginden şaşmamalıdır. Ancak arada farklılık olmasını isteyenler mor, bakır ya da turuncu renklerinden birini seçebilirler.
  • Siyah renkli gözlerin daha dolgun görünmesi zıt renklerden yararlanılmasına bağlıdır. Açık renkli farların kullanılması siyah renkleri oldukça farklı gösterecektir. Evde göz makyajına zaman harcamamak ve güzelliğinizi garanti altına almak için Qlua Kalıcı Makyaj Stüdyosu’na gelebilir ve kalıcı göz makyajınızla mutluluğu edinebilirsiniz.
Kalıcı Göz Makyajı Teknikleri

Göz Tipine Göre Değişen Göz Makyajı

Göz makyajı için rengi kadar önemli olan bir husus da gözün şeklidir. Makyaj stili belirlenirken göz şekli önemsenmelidir. Doğru bir teknik uygulandığı takdirde gözün şeklinde kaynaklanan olumsuzluklar giderilir ve derin bakan gözlere sahip olunur. Göz kapaklarına uygulanacak olan pudranın ya da farın tonu özenle seçilmelidir. Örnek vermek gerekirse küçük gözlerde açık renk pudra tercihi ile gözlerin derin bakması ve alıcılığının artması sağlanabilir. Düşük yapılı gözler, badem gözler, büyük gözler ya da baygın gözlerde göz makyajı için kullanılan ürünler değişmektedir. Qlua Kalıcı Makyaj Salonu’nda yaptıracağınız kalıcı göz stili uygulamaları ile kendinize güvende hissedebilirsiniz. Qlua Makyaj Salonu’nun mutlu müşterileri arasında yer almak için gecikmeyin.

İstanbul Bakırköy Qlua Kalıcı Makyaj Merkezimizde

Kalıcı makyaj, microblading, kaş kontürü ve phibrows uygulamalarını itina ile yapmaktayız. Adresimiz; Zeytinlik Mahallesi, Halkçı Sokak No: 31 Kat: 3 D: 29 Bakırköy İşhanı Bakırköy/İstanbul