08
Haz

Kalıcı Kaş Makyajı Nasıl Yapılır?

Doğal kaşlarından memnun olmayan kadınlar kaş makyajı ile istedikleri kaşlara sahip olabiliyor. Kaşlarının yoğunluğundan memnun olmayan, seyrek ya da ince olduğunu düşünen kadınlar doğal bir kaş için bazen saatlerini ayırabiliyor. Kalıcı kaş uygulamaları ile kadınların vakitleri kendilerine kalıyor. Ayrıca doğallıktan uzak kaşlar yerine, gerçeğinden ayırt edilemeyen ve yüz hatları ile tam uyum sağlayan tasarımlar yapılıyor. Kaş makyajı için en çok kullanılan teknikler microblading ve micropigmentasyon kaş kontürü uygulamalarıdır. Bu kaş kontörü ortalama 100 dakika alır.

Microblading Kalıcı Kaş Makyajı Nedir?

Mikroblading son zamanlarda kadınlar tarafından fazlası ile tercih edilmektedir. Kıl tekniği ve pudralama tekniği microblading uygulamasında kullanılır. Kıl tekniği kalıcı kaş makyajında derinin üst kısmına kaş çizgileri şeklinde yapılır. Pudralama tekniğinde ise kaşlar boyanarak daha yoğun bir görünüm elde edilir. Her iki teknikte de elektrikli cihaz kullanılmaz. Makyaj yaptıran kişinin sağlığı önemsenir doğal ve özel dünyaca ünlü alanında rakipsiz olan phibrows boyaları kullanılır.

Yüz ve göz güzelliğini ön plana çıkaran kaşlar microblading ile mümkün olmaktadır. Acısız ve 60 dakikalık bir uygulama olması en büyük avantajdır. Bir yıla yakın estetiğini korumaktadır. Ayrıca tasarım kaş kontürü için oldukça uygun bir yöntemdir.

Microblading Kalıcı Kaş Makyajı Nedir?

Mikropigmentasyon Kalıcı Kaş Makyajı Nedir?

Yüzümüzde en dikkat çeken alanlardan birisi de kaşlardır. Kadınlarda kaş kaybı oldukça fazladır. Stres, kullanılan kimyasallar ya da bazı hastalıklar kaşları inceltir ve doğal görünümünü bozar. Bu sorun ile karşılaşan kadınlar kendi yetenekleri doğrultusunda makyaj yapar. Ancak çoğu zaman kaşların eşit bir şekilde görünmemesi sorunu ortaya çıkar ve kalıcı kaş olmadığından sürekli aynı sıkıntıyı çekmek zorunda kalır. Bu konuda kadınlar için en ideal yöntem micropigmentasyon kaş makyajıdır. Kıl tekniği, pudralama tekniği ve dolgu tekniği olmak üzere 3 farklı şekilde uygulanabilir.

Mikropigmentasyon kaş kontürü, cihaz yardımı ile yapılır ve mikro iğneler ile deri altına kaş tasarımı işlenir. Alanında uzman bir kaş makyajcısı tarafından yapılan uygulamaların kalıcılığı 18 aya kadar uzamaktadır. Mikropigmentasyon uygulamasını dövme ile karıştıranların sayısı fazladır ancak dövme kadar derine uygulanmaz. Sadece derinin birkaç santim içerisine girilir ve oldukça zararsız bir uygulamadır.

Kaş Kontürü Fiyatları Nasıldır?

Kaş kontürü fiyatları yapılan uygulama tekniğine ve uygulanan bölgenin özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Mikroblading yöntemi ile yapılan kalıcı kaş seanslarının fiyatları ortalama olarak 800 TL ile 1400 TL arasında değişmektedir. Bu ücretlere ilk 30 gün boyunca yapılacak kontroller ve rötuşlar dâhildir.  Verilecek olan ücrete değmesi için bu alanda uzmanlaşmış ve müşterileri tarafından sıklıkla önerilen güzellik salonlarını seçmek önemlidir. Acemi uzmanların yapay ve sağlıksız kaş kontürü uygulamaları can sıkmaktadır. İşinizi şansa bırakmamak için Bakırköy’de faaliyet gösteren Qlua Kalıcı Makyaj salonuna uğramalısınız. Güleryüzlü personeli, ferah mekânı, kaş makyajında deneyimli uzmanları ve uygun fiyatları ile istediğiniz kaşlara sahip olabilirsiniz.