Kalıcı Makyaj Nedir ?

Kalıcı Makyaj Nedir ?

Kalıcı makyaj yaptıran kadınların hayatta elde ettiği avantajlar diğer kadınları da harekete geçiriyor. Makyaj yapmayan kadınlar kendilerini eksik olarak görüyor. Bu ihtiyaç her gün onların bir dünya vaktinin ayna başında geçmesine sebep oluyor. Makyajın akması, yanlış yapılması, istenilen etkiyi yaratmaması gibi durumlar ise kadınların moral seviyesini düşürüyor. Bir kadın için uyandığında kendisini makyajlı bir şekilde görmek olağanüstü bir şey gibi duruyor. Ancak kalıcı makyaj uygulamaları ile bu hayal gerçek oluyor. Göz, kaş, kirpik bölgelerine yönelik özel tekniklerle 1 yıldan 3 yıla kadar kalıcılık elde edilebiliyor.

Kalıcı Makyaj Kaş Kontürü

Kalcı tekniklerin en yoğun kullanıldığı bölge olarak kaşlar görülüyor. Mikroblading ve mikropigmentasyon yöntemleri ile 12 aya kadar kaşların şekilleri bozulmuyor. Kıl tekniği, pudralama tekniği ve dolgu tekniği ile kalıcı makyaj sağlanıyor. Tamamen doğal ürünlerin kullanıldığı bu yöntemler sağlık için biz risk teşkil etmiyor. Ortalama 60 dakika süren seanslar sonunda kadınlar aynaya bakmaktan mutluluk duyuyor.

Kalıcı Makyaj Bakırköy
                                                                                   Kalıcı Makyaj Bakırköy

Kalıcı Makyaj Göz Kontürü

Göz makyajı denince kadınların aklına hemen eyeliner ve dipliner geliyor. Makyaj ile pek arası olmayan kadınlar dahi eyeliner ve diplinerdan vazgeçemiyor. Ancak göz makyajının akması ve gün içinde simetrisini bozulması gibi olaylar kadınların moralini bozuyor. Kalıcı makyaj uygulamaları ile eyeliner ve dipliner kalıcı hale getiriliyor. Cihazların yardımı ile doğal göz boyası pigmentleri istenilen ölçülerde işleniyor. 60 dakikalık bir uygulama sonunda 3 yıla yaklaşan kalıcılık sağlanıyor. Kadınların makyaj sonrasında bakımlarına dikkat etmeleri süreyi uzun tutuyor. Göz kontürü istenildiği zaman silinebiliyor.

Kalıcı Makyaj Dudak Kontürü

Kadınların yüz bölgesinde dikkat çeken alanlar kaşlar, kirpikler, gözler ve dudaklar oluyor. Kalıcı makyaj işlemleri ile dudaklara istenilen şekiller verilebiliyor. Diğer bölgelere göre solgun duran, ince yapılı, küçük ya da şekilsiz dudaklar diğer makyaj uygulamalarını da gölgede bırakıyor. Bu nedenle kadınlar dudak bölgesi için kalıcı makyaj tercih edebiliyor. Çeşitli yöntemler ve doğal pigmentler kullanılarak yapılan dudak kontürü sonunda dudaklar dinamik, enerjik, genç ve şekilli duruyor.

Kalıcı Makyaj Nerelerde Uygulanır?

Ev ortamında yapılacak makyaj uygulamaları kısa sürede etkisini yitiriyor. Hatta gün içerisinde dahi makyajın kalitesi azalıyor. Kalıcı makyaj elde edebilmek için mutlaka güzellik merkezlerine gitmek gerekiyor. Ancak her güzellik merkezinde başarılı sonuç beklemek maceracılık oluyor. Alanında deneyimli, tüm kontür teknikleri hakkında eğitim almış, yaratıcı ve güleryüzlü personellerden bu hizmet alanlar daha iyi sonuçlar alıyor. Qlua Kalıcı Makyaj Stüdyosu kurulduğu günden bu yana gösterdiği performans ile kadınların değişmez adres oluyor. Acısız seanslar, yaratıcı sonuçlar ve sürekli bakım desteği için Qlua ’ya mutlaka danışmalısınız.

Funda Çetin Phibrows Artist Sertifikasına Sahiptir