11
Haz

Microblading nedir ve microblading nasıl yapılır?

Microblading kaş makyajı, makyaj tekniklerine hâkim olan kadınların bildiği özel ve popüler bir uygulamadır. Kadınlar, güzelliklerine düşkünlükleri ile bilinir. Bu durum onların bazen saatlerce makyaja zaman ayırmasına sebep olur. Makyaj uygulamalarında kadınların en çok dikkat ettiği bölgelerden birisi kaşlardır. Çünkü kaşlar, diğer makyajları anlamlı hale getiren ve yüzün genel genel ifadesini kökten değiştiren etkili bir alandır. Microblading demek, etkileyici ve hoş görünen kaşları çağrıştırmaktadır.

Dökülme ya da azalma sonucu kaşların görüntüsü bozulur. Bunu telafi etmek isteyen kadınlar fazlalıkları alır ve dökülen kısımları makyaj ile tolere etmeye çalışır. Ancak bunu her gün tekrarlamak, kadınlar için çile demektir. Dikkatsizlik sonucu fazladan alınan veya şekli bozulan kaşların yarattığı moral bozukluğu ise daha fazla acı vermektedir. Microblading, kalıcı kaş makyajı için en fazla kullanılan ve oldukça başarılı sonuçlar veren özel bir uygulamadır. Genelde bir/iki seans ile kadınların bir yıla yakın kaş şekli derdinden kurtulması sağlanır.

Microblading Nasıl Yapılır?

Microblading kaş kontürü uygulaması iki farklı teknik uygulanarak yapılır. Kıl tekniği uygulaması mikroblading kaş makyajı ile özdeşleşmiştir ve çoğu zaman aynı anlamdan kullanılmaktadır. Bunun asıl sebebi mikroblading uygulamalarının büyük çoğunluğunun kıl tekniği ile yapılmasıdır. Kıl tekniği; cihaz olmaksızın mikro iğne kullanılarak kaş dersinin dış alanına çizgi çizilmesi işlemidir. Microblading kıl çizimi sonunda çizgiler doğal kaşlarla birlikte bütünlük oluşturur. Dışarıdan bakıldığında çizgiler asıllarından ayırt edilemez. Kıl tekniğinin kalıcılığı ortalama bir yıldır.

Microblading yönteminin ikinci tekniği olan pudralama ise tamamen doğal bir işlemdir. Kalıcı kaş makyajlarına oranla daha sert ve yoğun bir kaş yapısı elde edilir. Pudralama işlemi ile dövme uygulamalarını karıştıranlar olmaktadır. Pudralama derinin üst katmanının phibrows boyaları ile boyanmasıdır. (phi-academy.com/) Dövmede ise derinin alt katmanına uygulama yapılır. Microblading kaş kontürü sonunda harikulade sonuçlar elde edilir. Kadınların yüzlerinde gülücükler ortaya çıkaran bu yöntem ile birçok kadın özgüvenli bir şekilde hareket etmektedir. Yüzünüzün şeklinde uygun, modern, trend, doğal ve hayran bırakacak kaşlar için Qlua Kalıcı Kaş merkezini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: https://qluakalicimakyaj.com